1 липня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти Проект Постанови про утворення та ліквідацію районів № 3650.

«Утворення нових районів забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня сучасним вимогам та європейським стандартам. Це також сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – сказав під час засідання Комітету Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Ми рекомендуватимемо парламенту приймати редакцію постанови, доопрацьовану у Комітеті. Це не через те, що є якісь конфлікти чи непорозуміння з Міністерством. Ми усвідомлювали, що через брак часу певні речі доведеться вирішувати на рівні Верховної Ради, але з залученням фахівців Мінрегіону», – прокоментував народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу району (районних органів влади). Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться, як це маємо в чинній системі, з повноваженнями і ресурсами громад. Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою. Усіх громади матимуть повноваження і джерела ресурсів, які зараз є у міст обласного значення. Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

17 липня на засіданні Верховної Ради України із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Микола Княжицький. У заяві йшлося про позицію фракції «Європейська солідарність» щодо розгляду проект Постанови про утворення та ліквідацію районів №3650, який є в порядку денному.

Також із заявою від двох фракцій виступила голова депутатської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона заявила про те, що фракція вимагає зняти з розгляду проект Постанови про утворення та ліквідацію районів №3650 як антиконституційний.

Верховна Рада України підтримала проект постанови №3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових. Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Оксана Бойченко – юрисконсульт
комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

В Україні буде 138 районів