10 липня 2020 року КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань відвідала делегація журналістів з Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Донецької та Сумської областей! Директор Тарас Злиденний розповів гостям про роботу закладу:

“Ми надаємо допомогу наркозалежним і людям, які мають ВІЛ. У закладі працюють кваліфіковані спеціалісти: є власний сімейний лікар, лікарі-інфекціоністи, наркологи, медичні психологи тощо. Загалом, ми охоплюємо різні напрямки. Одним із основних завдань нашої роботи є розвиток системи громадського здоров’я на території області”.

КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань є замовником послуг соціального супроводу пацієнтів замісної підтримувальної терапії та наркозалежних засуджених, котрі звільняються з місць відбування покарання. Цьогоріч виконавцем цих послуг є Клуб “Шанс” / Club Chance.

“Ми лікуємо наркозалежних, але ми не можемо займатися їх соціальним супроводом: лікарі не можуть займатися їх ресоціалізацією, супроводжувати споживачів наркотиків до адвокатів, юристів, перенаправляти та їздити з ними в інші медичні заклади міста чи області для здачі додаткових аналізів, допомагати у працевлаштуванні тощо. Саме тому, ми закуповуємо ці послуги в громадських організацій”, — додає Тарас Злиденний.

Після цього гостям показали підрозділи КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань та кабінет зменшення шкоди, в якому працюють соціальні працівники Клуб “Шанс” / Club Chance.

“У цьому кабінеті ми видаємо відвідувачам інформаційні матеріали, чисті шприци, серветки, презервативи та лубриканти. Також саме тут збираються групи самодопомоги, проводяться інформаційні заняття для клієнтів і їх близького оточення. Окрім цього, для ми проводимо асистоване тестування на ВІЛ і гепатити, робимо скринінг на туберкульоз, – говорить Yana Deyneka, соціальна працівниця громадської організації “Клуб “Шанс”.

Доречі, у 2017 році Сумщина стала першим регіоном в Україні, у якому створили Обласну цільову соціальну програму розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення. Вона передбачає, що соціальні послуги громадянам можуть надавати не лише державні установи. “Послуги закуповують через систему ProZorro у громадських організацій, підприємців, комунальної установи тощо.

Цьогоріч Програмою передбачається вирішення суспільно важливої проблеми у сфері громадського здоров’я для пацієнтів, які приймають замісну підтримувальну терапію (ЗПТ) та наркозалежних засуджених, котрі звільняються з місць відбування покарання.

Делегація журналістів до нашого закладу