Психіатрична служба КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» займається, діагностикою та лікуванням та профілактикою психічних захворювань.

В КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» прийом ведуть досвідчені лікарі-психіатри, які керуються сучасними поглядами на психічні захворювання, протоколами та рекомендаціями щодо ведення пацієнтів з психічними розладами.

Сьогодні на найчастіші запитання відповідатиме лікар-психіатр Оксана ЧЕРЕВКО.

  • Розкажіть, будь ласка, хто такий психіатр та як можна потрапити на прийом до цього лікаря?
  • Психіатр — це лікар, який вивчав медицину та обрав психіатричну спеціальність. Цей фахівець має знання з базових медичних наук та отримав спеціалізацію «Психіатрія», зазвичай в інтернатурі. Має глибоке розуміння біологічної структури мозку та принципів його функціонування. Володіє методами діагностики та лікування психічних захворювань.

До психіатра вас може скерувати психолог, психотерапевт, ваш сімейний лікар або лікар іншого профілю. Також ви можете звернутися самостійно, без направлення.

Які захворювання лікують психіатри?

Лікар-психіатри нашого центру надають допомогу при:

  • тривалих психоемоційних навантаженнях та стресах, психосоматичних розладах;
  • нав’язливих станах, тривожних та тривожно-фобічних розладах та панічних розладах;
  • надмірній дратівливості без особливих причин;
  • маніакальних та депресивних станах;
  • старечому недоумстві;
  • хворобі Альцгеймера;
  • шизофренії, шизотиповому розладі, маячних розладах;
  • розладах особистості та поведінки;
  • нервовому виснаженні та інших психічних розладах.

Коли варто звернутись за кваліфікованою допомогою до лікаря-психіатра?

Прийти на прийом до лікаря-психіатра слід у разі виникнення таких симптомів:

  • пригнічений настрій, перепади настрою, дратівливість, швидка зміна емоційного стану, болісно підвищений настрій, високий рівень тривоги або навпаки в’ялість, байдужість;
  • підвищена стомлюваність, слабкість та погіршення концентрації уваги без будь-якої причини;
  • порушення сну, апетиту, порушення харчової поведінки, загальної активності та продуктивності;
  • незрозумілий страх, туга, пригніченість, смуток;
  • внутрішня напруга та занепокоєння з незначних приводів, напади несвідомої тривоги, що супроводжується пітливістю, почуттям нестачі повітря чи прискореним серцебиттям;
  • слухові чи зорові галюцинації та інші розлади сприйняття;
  • нав’язливі неприємні думки, думки про небажання жити, наміри позбавити себе життя, думки, що може статись якась біда, що з вами відбувається щось незрозуміле;
  • труднощі при зосередженні уваги, плутанина думок;
  • порушення пам’яті на минулі чи поточні події.

Що відбувається на прийомі у лікаря-психіатра?

  • Під час першого прийому лікар-психіатр медичного центру проводить оцінку психічного стану пацієнта, направляє на додаткове обстеження за необхідності, разом з пацієнтом складає план подальшого обстеження та лікування.

Під час бесіди лікар-психіатр аналізує скарги пацієнта, проводить ретельне опитування щодо історії виникнення симптомів, збирає детальні відомості про життя пацієнта, особливості розвитку, спадковість, особливості характеру, стосунків у сім’ї та поза нею, успіхи та невдачі пацієнта, способи подолання труднощів та багато іншого.

Для чого лікарю психіатру потрібна уся ця інформація? Адже деякі пацієнти неохоче розповідають такі відомості.

Саме так, деякі пацієнти неохоче відповідають на запитання про успішність в школі, стосунки з колегами по роботі і таке інше. До цього наші лікарі ставляться з повагою. Але ця інформація потрібна лікарю-психіатру не з цікавості, а для того щоб побачити загальну картину життя пацієнта, його адаптивні механізми і наостанок правильно зробити висновки щодо психічного стану пацієнта.

За результатами бесіди лікар виявляє можливі причини відхилень, визначає, що їх могло спровокувати та встановлює попередній діагноз, планує додаткове обстеження та лікування, домовляється з пацієнтом про наступний візит.

Наші лікарі психіатри:

Дуже важливо, щоб звернення до фахівців у сфері психічного здоров’я у нашій країні стало звичним. Адже саме фахова допомога може значно покращити якість життя людини.

Записатися на прийом до лікаря-психіатра можна за номером телефону: (0542)701984

Безкоштовно та конфіденційно пройти тестування  на ВІЛ за 15 хвилин, отримати консультації з питань профілактики,
тестування та лікування ВІЛ-інфекції можна у відділенні профілактики і боротьби зі СНІДом
КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

 Висококваліфікований медичний персонал – лікарі-інфекціоністи, фтизіатри – готові надати фахові консультації з питань ВІЛ-інфекції.

 м. Суми, вулиця Білопільський шлях, 22 (окремий вхід, ліве крило)

 Час роботи: 8.00-15.42, субота та неділя – вихідні

 (0542) 701985

Пропонуємо ознайомитися з мапою пунктів тестування на COVID-19, що забезпечують процес забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції

З детальним  переліком пунктів тестування можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/38OWlQl

Нагадаємо, щоб вчасно виявляти інфікованих коронавірусом пацієнтів, розширити доступ до тестування на COVID-19, а відтак ефективніше протистояти пандемії, прийнято розпорядження № 157, згідно з яким тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.