З метою підвищення рівня обізнаності поліцейських з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу 20 листопада заступник головного лікаря з питань профілактики і боротьби зі СНІДом, лікар-інфекціоніст КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Лариса ПАНАСЕНКО взяла участь у семінарі «Національна поліція, зменшення шкоди від вживання наркотиків та права людини» для працівників Роменського відділу поліції ГУ Національної поліції у Сумській області. Семінар організовано СОГО «Клуб «Шанс» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Під час семінару Лариса ПАНАСЕНКО звернула особливу увагу на значимість проблеми ВІЛ-інфекції для Роменського району, оскільки показники поширеності ВІЛ-інфекції та СНІДу саме в цьому районі є одними з найвищих в області.

Так, під медичним наглядом в Роменській центральній районній лікарні перебуває 141 ВІЛ-інфікований, у тому числі 42 хворих на СНІД. При цьому, показник поширеності ВІЛ-інфекції становить 197,3 на 100 тис. населення, при обласному показнику – 155,4 (1680 осіб), а показник поширеності СНІДу – 58,8 на 100 тис. населення, при обласному показнику – 47,8 (517 осіб).

Також під час зустрічі були обговорені питання постконтактної профілактики (заходів, спрямованих на попередження розвитку ВІЛ-інфекції після контакту з кров’ю або іншою біологічною рідиною, яка ймовірно містить вірус імунодефіциту людини) та юридичні аспекти ВІЛ-інфекції.

Наприкінці виступу Лариса ПАНАСЕНКО запропонувала усім бажаючим напередодні 1 грудня – Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми пройти тест на ВІЛ-інфекцію та дізнатись свій ВІЛ-статус, звернувшись до кабінету «Довіра» Роменської центральної районної лікарні.

Заступник головного лікаря Лариса ПАНАСЕНКО взяла участь у семінарі