25.11.2019, відповідно до наказу управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації на базі КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» за адресою м.Суми, вулиця Білопільський шлях, 22 відбувся обласний семінар лікарів-психіатрів та лікарів-наркологів. До обласного центру завітало понад 30 фахівців, які надають психіатричну та наркологічну допомогу населенню області.

Обласний позаштатний спеціаліст за спеціальністю «Психіатрія» та «Наркологія», директор КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тарас ЗЛИДЕННИЙ підвів підсумки діяльності психіатричної і наркологічної служб області за 9 місяців 2019 року по виконанню планових завдань.

Серед питань, які були представлені до обговорення, висвітлювалось актуальне наразі питання підготовки закладів охорони здоров’я до укладення договору з Національною службою здоров’я України в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року. Доцент кафедри СумДУ кандидат медичних наук Ірина МУДРЕНКО зосередила увагу на особливостях спеціалізованої медичної допомоги в 2020 році та обов’язкових вимогах до її надання.

Крім цього, до уваги присутніх були представлені питання проведення медичного огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння , медичного супроводу пацієнтів замісної підтримувальної терапії, лабораторного обстеження пацієнтів з психічними та поведінковими розладами в наслідок вживання наркотиків, оформлення пенсій за вислугою років для медичних працівників тощо.

По завершенню теоретичної частини учасники семінару ознайомились з функціонуванням амбулаторно-поліклінічного відділення № 1 КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”, зокрема відвідати кабінет замісної підтримувальної терапії для хворих з опіоїдною залежністю та єдиний на сьогодні в Україні – кабінет зменшення шкоди від вживання наркотиків.

Відбувся обласний семінар лікарів-психіатрів та лікарів-наркологів