Лідируюча роль спільнот у реалізації заходів з протидії ВІЛ/СНІДу є важливою, адже саме спільноти стикаються з негараздами і знають, як їх подолати. Люди хочуть бути частиною змін. А коли вони керують змінами, зміни стають більш ефективними та стійкими.

Ріко Густав, Глобальна мережа людей, які живуть з ВІЛ

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Люди в усьому світі об’єднуються для демонстрації підтримки людям, які живуть з ВІЛ, та згадують тих, хто помер від пов’язаних зі СНІДом захворювань.

Вперше цю дату відзначили у 1988 році. Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми став першим міжнародним днем ​​по темі глобальної охорони здоров’я. Агентства ООН, держави і громадянське суспільство щорічно об’єднують свої зусилля для проведення кампанії, присвяченої певним питанням, пов’язаним з ВІЛ:

у всіх регіонах світу проводяться інформаційні заходи;

безліч людей одягають червону стрічку – міжнародний символ обізнаності, підтримки і солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ;

ВІЛ-позитивні люди отримують можливість висловитися з найважливіших питань свого життя;

групи людей, які живуть з ВІЛ, та інші громадські організації, що займаються питаннями протидії ВІЛ/СНІДу, мобілізують зусилля з підтримки спільнот, в яких вони працюють, і проводять збори коштів;

під час проведення заходів звертається загальна увага на поточний стан справ у зв’язку з епідемією СНІДу.

Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми завжди присвячений певній темі. У цьому році такою темою буде «Спільноти досягають змін». Урочисті заходи на честь Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, який відбудеться 1 грудня 2019 року, представлять можливість для визнання ключової ролі, яку грали і продовжують грати спільноти у протидії ВІЛ/СНІДу на міжнародному, загальнонаціональному і локальному рівнях.

Спільноти вносять свій внесок у боротьбу зі СНІДом різними способами. Їх організаційна робота і інформаційно-агітаційна діяльність забезпечують максимальну релевантність і обґрунтованість заходів протидії, приділяючи основну увагу потребам людей і надаючи допомогу всім, хто її потребує. У число спільнот входять групи колег-наставників, мережі людей, які живуть з ВІЛ або постраждалих від нього, люди, які вживають наркотики ін’єкційно, працівники секс-бізнесу, чоловіки-геї і інші чоловіки, які мають статеві стосунки з чоловіками, жінки і молодь, консультанти, працівники закладів охорони здоров’я, постачальники послуг на дому, громадські організації та народні активісти.

Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми дозволяє ще раз підкреслити найважливішу роль спільнот в складний період, коли скорочення фінансування і зниження впливу громадянського суспільства ставлять під загрозу стабільність надання послуг та інформаційної діяльності.

Сьогодні вкрай необхідна мобілізація спільнот, яка дозволить усунути бар’єри, що перешкоджають наданню послуг спільнотами, включаючи обмеження на реєстрацію і відсутність процедури соціального замовлення.

Важлива функція спільнот по підвищенню інформованості сьогодні важлива як ніколи; вона дозволить зберегти проблему СНІДу в політичному порядку денному, забезпечити захист прав людини і підтримувати контроль за діяльністю осіб, які приймають рішення і реалізують їх.

У Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми ЮНЕЙДС закликає проявити свою підтримку спільнотам наступним чином:

1. Виявити свою солідарність. Візьміть участь у заходах, присвячених Всесвітньому дню солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, що проводитимуться організаціями чи мережами спільнот.

2. Вивчати. Дізнайтесь про місцеві спільноти, вчіться у них та проявіть вашу підтримку.

3. Жертвуйте. Організуйте збір коштів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, подаруйте свій час, гроші чи речі, такі як книги або продукти харчування, щоб підтримати організації мережі людей, які живуть із ВІЛ, що знаходяться поруч із вами.

4. Поділіться власними враженнями. Напишіть лист чи коротку замітку для місцевої газети про те, як громадські організації перетворюють суспільства. Зателефонуйте до місцевої радіостанції та розкажіть свою історію роботи в спільноті.

5. Підносьте свій голос. Напишіть своїм місцевим та національним лідерам, попросіть їх взяти на себе підтримку громадських організацій, що працюють у сфері протидії ВІЛ/СНІДу.

6. Висловіть вдячність місцевим героям. Публічно разом зі своїми колегами визнайте внесок громадських організацій у боротьбу зі СНІДом, наприклад у соціальних мережах.

7. Приєднуйтесь. Якщо ви живете з ВІЛ або страждаєте від його наслідків, створіть або приєднайтесь до місцевої спільноти.

8. Підтримайте інших. Підтримайте інших членів спільнот своєю здатністю любити та виявляти співчуття.

9. Відзначте Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Одягніть червону стрічку та підтримайте місцеву спільноту.

1 грудня відзначається Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми