У другому читанні за законопроєкт 2695 проголосували 325 нардепів.

Як вказується у повідомленні Верховної Ради, закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відновлюється і збільшується відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років за другий. За третій випадок – конфіскація авто.

Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – штраф збільшено з 510 до 1700 грн, за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1-2 роки або без такого.

Також збільшено штраф за керування або передача керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу);

За керування транспортним засобом особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу).

Нововведення набудуть чинності після підпису президента України і опублікуванні закону.

У липні 2020 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2695 про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості.

Детальніше читайте на офіційному веб – порталі Верховної Ради України за посиланням http://rada.gov.ua та на сайті http://zakon.rada.gov.ua.

Оксана Бойченко – юрисконсульт

комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

Верховна Рада посилила відповідальність за водіння у стані алкогольного сп’яніння