Міністерство охорони здоров’я ініціювало запровадження в Україні карантину вихідного дня. Про цепід час брифінгу в понеділок, 9 листопада, повідомив очільник Міністерство охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, на відміну від країн Європи, українська економіка не витримає цілодобового карантину, тож його запроваджувати не будуть. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини. Розваги – під забороною.

За допомогою обмежень на вихідних, як вважає міністр охорони здоровя, можна буде розірвати ланцюг передачі хвороби, мінімізувавши кількість контактів між людьми.

«Захворюваність стрімко зростає. Ми вирішили посилювати карантинні обмеження. Розуміючи, що у нас, окрім COVID-19, погані справи в економіці, повний локдаун, особливо для малого та середнього бізнесу, це буде важко, ми будемо пропонувати карантин вихідного дня. Це означає, що у вихідні дні, з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка, працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, ветеринарні аптеки, автозаправні станції. Решта – ресторани, кафе або інші заклади харчування – виключно на виніс. Що стосується ТРЦ, інших магазинів, ми рекомендуємо, щоб вони були зачинені», – зазначив Степанов.

Оксана Бойченко – юрисконсульт

комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

В Україні запроваджено карантин вихідного дня