У цей непростий час, коли весь світ охватила пандемія, а саме – COVID-19, залишаються нагальними питання, які актуальні у всі часи – алкоголізм та наркоманія (види поведінки, що відхиляються, певною мірою пов’язані зі злочинністю).

Чимала частина злочинних діянь (злочини проти особистості, хуліганство тощо) відбувається в стані алкогольного сп’яніння. Наркозалежні у пошуках засобів для придбання наркотичних речовин часто стають на шлях злочинів. Із наркоманією пов’язаний злочинний наркобізнес: виробництво, збереження, поширення і збут наркотиків. Разом з тим, алкоголізм і наркоманія самі по собі завдають шкоди, насамперед їхнім суб’єктам, тобто самим алко і наркозалежним, тоді як злочинність наносить шкоду, у першу чергу, іншим людям або іншим об’єктам злочинів.

На обліку в уповноважених органах з питань пробації перебуває чимало осіб із цими хворобами. Саме тому, 27.05.2020 на базі КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» була проведена робоча зустріч директора вищезазначеного центру Тараса Злиденного з представниками Зарічного та Ковпаківського районних відділів філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області.

У ході зустрічі були обговорені проблемні питання, які виникають під час роботи із суб’єктами пробації. Під час бесіди, учасники дійшли висновку, що коли людина проходить ефективну програму реабілітації та долається потреба в наркотиках або алкоголі, можна побачити, як яскрава, турботлива і відповідальна людина повертається до повноцінного життя без злочинів. Саме це завдання, насамперед, стоїть перед зацікавленими організаціями.

Співпраця – запорука успіху