03 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським підписано Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів» (далі – Закон). Цей документ передбачає посилення адміністративної відповідальності посадових осіб дозвільних органів за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру шляхом внесення змін та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення. У Законі конкретизовано склад окремих адміністративних правопорушень і встановлено нові склади адміністративних правопорушень у загальній сфері, за які запроваджується адміністративна відповідальність.

Очікується, що реалізація положень цього Закону сприятиме зменшенню кількості випадків незаконних або безпідставних відмов у видачі (переоформлення, анулюванні) документів дозвільного характеру чи реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства.

Закон створює для суб’єктів господарювання нові правові механізми впливу на посадових осіб дозвільних органів у разі порушення ними вимог законодавства з питань видачі документів. У зв’язку з цим очікується підвищення рівня дисциплінованості посадових осіб дозвільних органів при здійсненні ними своїх повноважень з огляду на ризик бути притягнутим до адміністративної відповідальності.

На офіційному веб – порталі Верховної Ради України за посиланням http://rada.gov.ua та на сайті http://zakon.rada.gov.ua можна ознайомитися з інформацією більш детально.

Оксана Бойченко – юрисконсульт

комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

Щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів