У 2019 році святкування Трійці припадає на 16 червня – п’ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із найбільших християнських свят. День Святої Трійці також називають Зеленими святками, або П’ятидесятницею. Храми і свої житла українці прикрашають зеленню та квітами. Календар свят у 2019 році передбачає 12 вихідних у червні, включаючи святкові дні і звичайні вихідні. День Святої Трійці у 2019 році припадає на 16 червня – неділя. Вихідний переноситься на понеділок – 17 червня. Таким чином українці матимуть три вихідні поспіль – 15, 16, 17 червня. Також 28 червня буде вихідним днем, адже Україна святкує День Конституції України.

Українці на Трійцю прикрашають свої оселі гілками з дерев та запашними травами, адже зелень та квіти символізують відродження усього живого на землі. З цим днем пов’язано багато народних звичаїв і обрядів. Дні перед Трійцею називаються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Перед святом потрібно ретельно прибрати своє житло і завершити всі справи. Прикрасити будинок гілками дуба, клена чи липи (проте не варто використовувати гілки осики та верби), а також ароматними травами – лепехою, м’ятою, мелісою, чебрецем, васильками. На Трійцю забороняється будь-яка праця. Рекомендується відвідати в день Трійці святкову церковну службу, принісши з собою зелений букет з трав та квітів. Також покличте до себе в гості близьких і друзів, приготуйте святковий стіл. Не можна в цей день сумувати, ображатись на когось і думати про погане. Свято Трійці припадає на той час, коли розпускаються дерева і розквітають квіти. У давнину цей період слов’яни особливо шанували, називаючи його торжеством весни перед початком літа. Хорошою прикметою було хлопцеві посвататись на Трійцю, тоді життя у подружжя буде щасливе та довге. Найбільшим символом, звісно, є сама Свята Трійця. Мова йде не про трьох Богів, а про три Божественні образи – Син, Отець та Дух Святий. Матеріальним символом свята є зелень. Це пов’язано з трьома релігійними моментами – момент, коли Господь передав Мойсею святі скрижалі із законами, відповідно до котрих повинен жити народ ізраїльський, довкола пророка заквітла земля; будинок в якому на апостолів зійшов Дух Святий; процес цвітіння зелені можна асоціювати із розквітанням людської душі, коли вона наповнюється радістю та благодаті.

На 16 червня у 2019 році припадає свято День медичного працівника.

У третю неділю червня жителі Росії, Білорусії та України, за багаторічною традицією, відзначають День медичного працівника. Підстава: Указ Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 № 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 № 9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні». В Україні святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплене Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року.
Дорогі медичні працівники щастя Вам і Вашим родинам! Міцного здоров’я і звичайно успіхів у роботі!

Про День Батька в Україні.

З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей 18 травня 2019 року був прийнятий Указ Президента України № 274/2019, яким установлено відзначати щороку День Батька в Україні у третю неділю червня. У 2019 році День Батька припадає на 16 червня.

Оксана Бойченко
юрисконсульт комунального закладу Сумської обласної ради
«Обласний наркологічний диспансер»

16 червня – День Святої Трійці. День медичного працівника та День батька в Україні