Страх перед невизначеністю – це ситуація, при якій людина переживає стрес щодо непередбачених подій, які можуть відбутися.

Щоб припинити боятися невизначеності, потрібно до неї підготуватися.

🔸Прийміть невизначеність
Не боріться з нею, а прийміть як природну частину життя. Ви повинні зрозуміти і прийняти той факт, що життя постійно змінюється.

🔸Інформації завжди буде не вистачати
Ніхто не може з точністю сказати, що станеться в майбутньому. Абсолютно нормально, якщо ви чогось не знаєте. У вас ніколи не буде відповідей на всі питання. Але саме рішення, прийняті в умовах невизначеності, допомагають навчатися набагато швидше.

🔸Отримайте підтримку
Нові та корисні знайомства – відмінний спосіб отримати потужну підтримку. Ці люди дадуть нову інформацію і знання, а також допоможуть порадою. Формуйте дружні стосунки з різними людьми. Звичайно, потрібно їм допомагати у відповідь.

🔸Інвестуйте в себе
Один з кращих методів підготовки до невизначеності – почати інвестувати в себе. Вкладайте гроші, час, зусилля та інші ресурси в те, щоб стати кращими. Розширюйте кругозір і розвивайте нові навички.

🔸Живіть сьогоднішнім днем
Досить складно боятися майбутнього, якщо ви живете сьогоднішнім днем. Як не крути, але існує тільки сьогодні. І прийняти рішення можна лише зараз.

Олена Люта – практичний психолог

Як почуватися комфортно в період невизначеності?