Відтепер пацієнти ЗПТ, які мають складнощі пересуватись самостійно і відвідувати кабінет ЗПТ, отримуватимуть життєво важливі ліки вдома або за місцем перебування. До них щонайменше щотижня, а до деяких – щодня, приїжджатиме мобільна бригада і надаватиме цілий спектр медичних та соціальних послуг. Крім забезпечення замісної підтримувальної терапії, пацієнти отримуватимуть і інші ліки за необхідністю. Так, наприклад, ВІЛ-позитивні пацієнти отримуватимуть ще і препарати антиретровірусної терапії. Крім цього, під час візиту бригади медиків проводиться тестування на гепатити, скринінг на туберкульоз, контроль тверезості та психологічна підтримка. У складі бригади лікар-нарколог, сімейний лікар, фельдшер, сестра медична, водій.

Починаючи з 2008 року на базі КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» впроваджується замісна підтримувальна терапія для осіб з опіоїдною залежністю, яку на сьогодні отримують вже близько 400 пацієнтів. Маючи безліч супутніх захворювань, частина пацієнтів мають перешкоди відвідувати кабінет ЗПТ, що ставить під загрозу безперервність лікування. Для деяких пацієнтів, які проживають у інших громадах та мають обмежений територіальний доступ до закладів охорони здоров’я, що надають ЗПТ, основною є проблема дістатись до обласного центру, що ускладнилось у зв´язку з воєнними діями. Пацієнти вимушені долати великі відстані для того, щоб отримувати лікування, що призводить до низької прихильності до нього, переривання лікування тощо. В свою чергу, пацієнти, які мають обмежені фінансові ресурси для того, щоб оплатити вартість транспортних витрат до закладів охорони здоров’я, фактично не можуть отримати медичну допомогу.

З метою розширення доступу пацієнтів до лікування, задля забезпечення права кожного отримувати належну медичну допомогу, відтепер в медичному центрі впроваджено нову модель забезпечення ЗПТ, яка дозволяє максимально наблизити послуги до пацієнтів. Це позитивно вплине на розширення просторового доступу до лікування та сприятиме формуванню більшої прихильності до нього.

Такі країни, як Нідерланди, США, Португалія, Індія, Австралія, Німеччина, Литва та інші вже багато років успішно надають послуги особам, які вживають наркотики на базі спеціально облаштованих мобільних амбулаторій. Мобільні амбулаторії дозволяють вирішити питання доступності до послуг та збільшити кількість пацієнтів ЗПТ, що суттєво впливає на протидію наркозлочинності, криміногенності, епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань (туберкульоз, вірусні гепатити), сприяє ресоціалізації пацієнтів, їх працевлаштуванню, та, в кінцевому результаті є фактором, що зменшує економічний тягар для держав, оскільки значно зменшуються державні витрати на боротьбу із наркозлочинністю, утримання в установах виконання покарань, видатки на лікування тощо.

Медичний центр висловлює вдячність Державній установі Центр громадського здоров´я МОЗ України (лінк https://phc.org.ua/) та МБФ «Альянс громадського здоров´я» (лінк https://aph.org.ua/uk/golovna/) за наданий автотранспортний засіб для здійснення виїздів та реалізації сучасної моделі медичного обслуговування груп населення з соціально небезпечними захворюваннями!

ЗПТ стає більш доступною!

Безкоштовно та конфіденційно пройти тестування  на ВІЛ за 15 хвилин, отримати консультації з питань профілактики,
тестування та лікування ВІЛ-інфекції можна у відділенні профілактики і боротьби зі СНІДом
КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

 Висококваліфікований медичний персонал – лікарі-інфекціоністи, фтизіатри – готові надати фахові консультації з питань ВІЛ-інфекції.

 м. Суми, вулиця Білопільський шлях, 22 (окремий вхід, ліве крило)

 Час роботи: 8.00-15.42, субота та неділя – вихідні

 (0542) 701985

Пропонуємо ознайомитися з мапою пунктів тестування на COVID-19, що забезпечують процес забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції

З детальним  переліком пунктів тестування можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/38OWlQl

Нагадаємо, щоб вчасно виявляти інфікованих коронавірусом пацієнтів, розширити доступ до тестування на COVID-19, а відтак ефективніше протистояти пандемії, прийнято розпорядження № 157, згідно з яким тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.