Всесвітній день боротьби зі СНІДом заснований ВООЗ з 1988 року відзначають 1 грудня. Він покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та продемонструвати міжнародну солідарність. І саме на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн, яка відбулася того ж дня, пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. ВІЛ-інфікована людина згодом стає жертвою хвороби СНІД, але вона роками може житии повноцінним життям і треба цінувати кожний день.

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, СНІД – синдром набутого імунного дефіциту. У світі зараз інфіковано ВІЛ приблизно 50 мільйонів людей. Завдяки застосуванню спеціальних дорогих ліків смертність від СНІДу знижується приблизно на 70%. Налякані тим, що вилікуватися від СНІДу зараз неможливо, люди уникають спілкування з ВІЛ – інфікованими людьми навіть тоді, коли ще і проявів хвороби немає.

Кожен повинен знати, що ВІЛ-інфекція передається трьома шляхами:

  1. При незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм.

  2. Через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров’ю леза, манікюрних наборів.

  3. Від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.

Пам’ятайте! Якщо Ви ВІЛ-інфікований – Ви не самотні! Необхідно приєднатися до групи ВІЛ-позитивних людей, отримуючи допомогу асоціацій, центрів тощо. ВІЛ-позитивна людина має право вести особисте життя, право мати друзів, право жити, одержувати інформацію й освіту.

ВІЛ МОЖЕ ТОРКНУТИСЯ КОЖНОГО, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку і допомогу.

На щасливе життя мають право усі! Надію залишати ніколи не можна

КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» відділення профілактики і боротьби зі СНІДом здійснює комплекс заходів, направлених на протидію поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу в області та надає спеціалізовану медичну допомогу населенню, у тому числі людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Відділення профілактики і боротьби зі СНІДом знаходиться за адресою: місто Суми, вулиця Білопільський шлях, будинок 22. Телефон: (0542)701985.

Тестування на ВІЛ-інфекцію є абсолютно безкоштовним та конфіденційним.

Старша сестра медична
амбулаторно-поліклінічного відділення Марина Слухай

Всесвітній день боротьби зі СНІДом