26.05.2020 відбулась віртуальна зустріч представників ДУ “Центр громадського здоров”я МОЗ України” з командою КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань, на чолі з директором Тарасом Злиденним, на якій обговорювались поточні питання виконання програмних індикаторів в рамках проекту Глобального Фонду The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria за напрямом «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я».

Варто зауважити, що в Сумській області розбудова громадського здоров”я здійснюється згідно плану і навіть більше. Нагадаємо принагідно, що 25 жовтня 2019 року на сесії Сумської обласної ради була розглянута і затверджена «Обласна програма підтримки системи громадського здоров’я на 2020–2021 роки». Фактично, це перша в Україні регіональна програма підтримки системи громадського здоров’я, що передбачає заходи з питань розвитку системи громадського здоров’я, туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркології та соціального супроводу.

Мета Програми — розбудова системи громадського здоров’я у контексті побудови єдиної консолідованої системи громадського здоров’я для реалізації ефективної державної політики, збереження і зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування і суспільства.

Програма містить 49 заходів, об’єднаних за сімома напрямками діяльності:

забезпечення стратегічного керівництва в інтересах здоров’я і епідемічного благополуччя населення;
забезпечення розвитку закладів, що працюють у системі громадського здоров’я;
надання послуг з промоції здоров’я та організації комунікаційних кампаній;
надання послуг з епіднагляду та оцінювання стану здоров’я і благополуччя населення;
надання послуг, пов’язаних із соціально небезпечними хворобами ВІЛ, ТБ, наркозалежністю;
надання послуг з реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я;
надання послуг зі зміцнення здоров’я населення.
Для виконання завдань Програми, крім управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, задіяно ще 11 структурних підрозділів обласної державної адміністрації й інших відомств, територіальні підрозділи окремих центральних органів виконавчої влади, вищі медичні навчальні заклади I–IV рівнів акредитації, неурядові організації тощо.

КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» було визначено Програмою, як заклад, що працює у сфері громадського здоров’я.

Віртуальна зустріч