«Особиста безпека поліцейського щодо профілактики інфікування ВІЛ, гепатитами В і С на робочому місці. Законодавча та нормативно правова база щодо ВІЛ-інфекції в Україні» – тема лекції, яку заступник головного лікаря з питань профілактики і боротьби зі СНІДом, лікар-інфекціоніст КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Лариса ПАНАСЕНКО висвітлила 26 листопада під час семінару-тренінгу «Національна поліція, зменшення шкоди від вживання наркотиків та права людини» для працівників Конотопського відділу поліції ГУ Національної поліції у Сумській області, організованому Сумською обласною громадською організацією «Клуб «Шанс» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Під час семінару Лариса ПАНАСЕНКО наголосила, що на сьогодні, проблема ВІЛ-інфекції є дуже актуального для усіх верст населення, оскільки майже 80 % осіб, у яких вперше діагностується ВІЛ, інфікуються вірусом імунодефіциту людини внаслідок незахищених статевих стосунків. У віковій категорії зростає частка осіб більш старшої вікової категорії (35 років і старші).

Але, основний акцент було зосереджено на обговорені питання постконтактної профілактики (заходів, спрямованих на попередження розвитку ВІЛ-інфекції після контакту з кров’ю або іншою біологічною рідиною, яка ймовірно містить вірус імунодефіциту людини) та юридичні аспекти ВІЛ-інфекції.

Наприкінці виступу Лариса ПАНАСЕНКО запропонувала усім бажаючим напередодні 1 грудня – Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми пройти тест на ВІЛ-інфекцію та дізнатись свій ВІЛ-статус, звернувшись до кабінету «Довіра» Конотопської центральної районної лікарні.

Семінар-тренінг «Національна поліція, зменшення шкоди від вживання наркотиків та права людини»