25 жовтня на сесії Сумської обласної ради була розглянута і затверджена «Обласна програма підтримки системи громадського здоров’я на 2020–2021 роки» (далі – Програма), аналога якої немає в Україні. «За» проголосували 38 депутатів, не голосували — вісім, утримався один.
Фактично, це перша в Україні регіональна програма підтримки системи громадського здоров’я, що передбачає заходи з питань розвитку системи громадського здоров’я, туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркології та соціального супроводу.
Мета Програми — розбудова системи громадського здоров’я у контексті побудови єдиної консолідованої системи громадського здоров’я для реалізації ефективної державної політики, збереження і зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування і суспільства.
Програма містить 49 заходів, об’єднаних за сімома напрямками діяльності:
– забезпечення стратегічного керівництва в інтересах здоров’я і епідемічного благополуччя населення;
– забезпечення розвитку закладів, що працюють у системі громадського здоров’я;
– надання послуг з промоції здоров’я та організації комунікаційних кампаній;
– надання послуг з епіднагляду та оцінювання стану здоров’я і благополуччя населення;
– надання послуг, пов’язаних із соціально небезпечними хворобами ВІЛ, ТБ, наркозалежністю;
– надання послуг з реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я;
– надання послуг зі зміцнення здоров’я населення.
Для виконання завдань Програми, крім управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, задіяно 11 структурних підрозділів обласної державної адміністрації й інших відомств, територіальні підрозділи окремих центральних органів виконавчої влади, вищі медичні навчальні заклади I–IV рівнів акредитації, неурядові організації тощо.
Одним із учасників Програма є комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний центр громадського здоров’я».
Згідно рішення Сумської обласної ради від 20.12.2019 «Про реорганізацію обласного комунального закладу Сумської обласної ради «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики м. Суми» та комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Сумський обласний центр громадського здоров’я» буде проведено реорганізацію комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Сумський обласний центр громадського здоров’я» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» (далі – КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»).
КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» було визначено Програмою, як заклад, що працює у сфері громадського здоров’я. Основною метою діяльності КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» є забезпечення потреб населення у сфері охорони здоров’я шляхом надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги зі спеціальностей «Наркологія», «Психіатрія» та зі спеціалізації «Інфекційні хвороби».
Реалізація Програми дасть змогу забезпечити сталий розвиток системи громадського здоров’я в Сумській області, зокрема:
– запровадження інтегрованого підходу до розв’язання проблем громадського здоров’я з метою раціонального використання наявних людських та матеріальних ресурсів;
– отримання достовірної інформації про стан здоров’я населення в регіоні;
– створення чіткої та прозорої системи звітності про результати впровадження програм і проектів у сфері громадського здоров’я;
підвищення рівня поінформованості населення та органів державної влади про стан здоров’я населення, умови його збереження та пріоритети розвитку медичної галузі;
– підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері громадського здоров’я та запровадження індикаторів ефективності їх використання;
– збільшення середньої тривалості життя людини;
– зниження рівня загальної захворюваності, інвалідності та смертності населення;
– зниження рівня передчасної смертності від серцево-судинних захворювань, раку, діабету і хронічних респіраторних захворювань;
зниження рівня захворюваності й смертності від туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань;зниження рівня зловживання алкоголем, неналежної фізичної активності, споживання населенням тютюнових виробів, надмірної кількості солі та цукру тощо.

Оксана Бойченко – юрисконсульт
комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

Розбудова системи громадського здоров’я на Сумщині

Безкоштовно та конфіденційно пройти тестування  на ВІЛ за 15 хвилин, отримати консультації з питань профілактики,
тестування та лікування ВІЛ-інфекції можна у відділенні профілактики і боротьби зі СНІДом
КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

 Висококваліфікований медичний персонал – лікарі-інфекціоністи, фтизіатри – готові надати фахові консультації з питань ВІЛ-інфекції.

 м. Суми, вулиця Білопільський шлях, 22 (окремий вхід, ліве крило)

 Час роботи: 8.00-15.42, субота та неділя – вихідні

 (0542) 701985

Пропонуємо ознайомитися з мапою пунктів тестування на COVID-19, що забезпечують процес забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції

З детальним  переліком пунктів тестування можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/38OWlQl

Нагадаємо, щоб вчасно виявляти інфікованих коронавірусом пацієнтів, розширити доступ до тестування на COVID-19, а відтак ефективніше протистояти пандемії, прийнято розпорядження № 157, згідно з яким тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.