Цей стратегічний документ готувався за участі профільних фахівців — національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров’я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики.

Вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною.

Планується охопити щепленнями від коронавірусної хвороби щонайменше 50% населення країни протягом 2021 – 2022 років.

Початок першого етапу планувався на счень,але термін зсунувся, як і попереджало МОЗ України на незначний час — це залежить від постачання вакцини.

Імунізація проводитиметься на базі  кабінетів і пунктів щеплень, яких наразі в Україні налічується понад 11 тисяч. Наразі вже організовані мобільні бригади з імунізації (одн з них в нашому центрі, 1 з 6 в області),а також тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини.

Кампанія з вакцинації від коронавірусної хвороби у 2021 – 2022 році буде проводитись у 5 етапів, детальніше про них та інші деталі реалізації Дорожньої карти з вакцинації — в інфографіці.

Наказ МОЗ №213 від 09.02.2021 Про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації

МОЗ розробило та затвердило «Дорожню карту із впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».