Сьогодні відділення профілактики і боротьби зі СНІДом КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» в якості гуманітарної допомоги отримало від благодійної організації «100% ЖИТТЯ» молочні суміші для дітей, які народжуються ВІЛ-позитивними жінками.

Передача вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) від матері до дитини є провідним природним шляхом інфікування дітей молодшого віку та відбувається: під час вагітності (внутрішньоутробне інфікування), під час пологів (при проходженні плода через природні пологові шляхи) та після пологів (у разі грудного вигодовування).

Без профілактичних заходів ризик для дитини інфікуватися ВІЛ коливається від 10 до 40%. При цьому, 15-30% припадають на трансплацентарний шлях передачі вірусу, 50-75% випадків зараження мають місце під час пологів та 10-20% – при грудному вигодовуванні.

Стратегія профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в державі будується на 4-х компонентному підході, визначеному Всесвітньою організацією охорони здоров’я: попередження інфікування ВІЛ серед жінок; профілактика небажаної вагітності; профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини, що включає (антенатальну охорону плода, консультування і тестування на ВІЛ, антиретровірусну профілактику та лікування вагітної, породіллі та   новонародженого, безпечні пологи, обстеження новонароджених на ВІЛ та безпечне вигодовування, а саме виключення грудного вигодовування).

Турбота та соціальна підтримка після пологів породіллі, новонародженого та членів їх родин.​
Тож, отримані молочні суміші будуть передані батькам дітей (першого року життя), які народились ВІЛ-позитивними жінками з метою профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини.

За умови своєчасної діагностики ВІЛ-інфекції у вагітної жінки, проведення повного курсу антиретровірусної профілактики ВІЛ-позитивним вагітним та їх дітям, а також виключення грудного вигодовування, частота передачі ВІЛ від матері до дитини може становити лише 1-2%.

Гуманітарна допомога від благодійної організації «100% ЖИТТЯ»

Безкоштовно та конфіденційно пройти тестування  на ВІЛ за 15 хвилин, отримати консультації з питань профілактики,
тестування та лікування ВІЛ-інфекції можна у відділенні профілактики і боротьби зі СНІДом
КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”.

 Висококваліфікований медичний персонал – лікарі-інфекціоністи, фтизіатри – готові надати фахові консультації з питань ВІЛ-інфекції.

 м. Суми, вулиця Білопільський шлях, 22 (окремий вхід, ліве крило)

 Час роботи: 8.00-15.42, субота та неділя – вихідні

 (0542) 701985

Пропонуємо ознайомитися з мапою пунктів тестування на COVID-19, що забезпечують процес забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції

З детальним  переліком пунктів тестування можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/38OWlQl

Нагадаємо, щоб вчасно виявляти інфікованих коронавірусом пацієнтів, розширити доступ до тестування на COVID-19, а відтак ефективніше протистояти пандемії, прийнято розпорядження № 157, згідно з яким тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.