Тест на COVID

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2021 року № 323 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» було внесено зміни до Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 328. У зв’язку зі запровадженими змінами електронний реєстр листків непрацездатності (далі – Реєстр) вестимуть за новим порядком.

Реєстр ведеться з метою забезпечення накопичення, зберігання, обліку та використання інформації про сформовані (видані), продовжені листки непрацездатності для реалізації прав застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, а також для проведення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Отже, реєстр накопичує, зберігає та використовує електронні дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Реєстр складається із записів про тимчасову непрацездатність. Їх автоматично створюють програмні засоби, формує та веде Пенсійний фонд України . Саме Пенсійний фонд України – володілець інформації, що міститься в Реєстрі. Субєкти інформаційного обміну – Національна служба України, Пенсійний фонд України. Фонд соціального страхування України.

Детальніше читайте на офіційному веб – порталі Верховної Ради України за посиланням http://rada.gov.ua та на сайті http://zakon.rada.gov.ua.

Оксана Бойченко – юрисконсульт

комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»

Електронний реєстр листків непрацездатності вестимуть за новим порядком

Пропонуємо ознайомитися з мапою пунктів тестування на COVID-19, що забезпечують процес забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також проведення експрес-тестів на визначення антигена від коронавірусної інфекції

З детальним  переліком пунктів тестування можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/38OWlQl

Нагадаємо, щоб вчасно виявляти інфікованих коронавірусом пацієнтів, розширити доступ до тестування на COVID-19, а відтак ефективніше протистояти пандемії, прийнято розпорядження № 157, згідно з яким тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.