Ми звикли чути від різних психологів: від фахівців до некомпетентних спеціалістів, що всі проблеми родом з дитинства. Але це зовсім не так.

Багато проблем і справді з дитинства, деякі – з підліткового віку. Однак часто можемо зіткнутися з ситуацією, коли дитина була активною, росла в хорошій сім’ ї, у неї був екологічний колектив, усі базові потреби були задоволені. Але чому у підсумку ця людина починає страждати?

Наприклад, коли людина починає доросле життя, влаштовується на роботу і там зустрічає різних людей, які можуть не відповідати її уявленням про норми, це можуть бути токсичні, відсторонені, агресивні або пасивно-агресивні люди. Такі колеги можуть її підставляти та навмисно шкодити.

Тож, коли здорова людина, яка реальному дорослому житті зіштовхується з ситуацією, що повністю не збігається з її уявленням про світ і з умовами, в яких вона росла, тоді у неї може сформувався почуття несправедливості, яке приведе до пригніченого настрою. А це в результаті може перерости у депресивні епізоди, дистимію, апатію і тд.

Тому далеко не всі психічні розлади є родом з дитинства.

Не намагайтеся ідентифікувати всі свої труднощі із цим проміжком свого життя.

Олена Люта – практичний психолог

Екстрена психологічна допомога за телефоном довіри: (0542)780000, 0509144024 – ЦІЛОДОБОВО, АНОНІМНО та БЕЗКОШТОВНО!

 

Усі проблеми – НЕ з дитинства